Týniště nad Orlicí bude mít nové nádraží

Datum: 05. 6. 2014
Kategorie: Kolejové stavby

V pondělí 2.6.2014 byla zahájena stavba „Zvýšení kapacity trati Týniště n. Orlicí – Častolovice – Solnice, 1. část rekonstrukce nástupišť žst. Týniště n. Orlicí“.


Zhotovitelem stavby je sdružení „Rekonstrukce nástupiště Týniště“, které bylo založeno společností Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. a STARMON s.r.o. Náklady stavby  dosahují  téměř 165 mil. Kč.

Stavební činnost zahrnuje rekonstrukci komerční části výpravní budovy, budování dvou ostrovních a jednoho jednostranného nástupiště, vybudování  podchodu pro cestující včetně výtahů pro imobilní spoluobčany, zastřešení části nových nástupišť, související rekonstrukci železničního spodku a svršku, rekonstrukci sdělovacího zařízení, vytvoření nového informačního systému pro cestující, rekonstrukci trakčního vedení a rekonstrukci staničního zabezpečovacího zařízení.

Stavba je plánována na dobu 486 dní - což znamená, že dokončena bude 30.9.2015. V roce 2014 proběhne rekonstrukce výpravní budovy, výstavba nového jednostranného nástupiště u 5. koleje a výstavba části podchodu. Nová ostrovní nástupiště a větší část podchodu spolu s dalšími kolejemi budou realizovány v roce 2015.

Další informace o stavbě najdete na stránkách města Týniště nad Orlicí.