Slavnostní ukončení "Technické zázemí civilní části letiště Pardubice a rozšíření pohybových ploch"

Datum: 16. 7. 2013
Kategorie: Mostní stavby

Pardubice, 25. září 2012 – Po šestnácti měsících byla na pardubickém letišti dokončena modernizace jeho civilní části. Právě dnes byl tento projekt oficiálně ukončen a vybudovaná zařízení uvedena do plného provozu. Pozvání na slavnostní odhalení stavby přijal i ministr dopravy Pavel Dobeš.


Modernizace technického zázemí letiště byla zahájena v květnu loňského roku a obnášela několik dílčích projektů. Rozšiřovaly se a zkvalitňovaly technické a servisní služby, bylo vybudováno zázemí technické obsluhy letadel. Projekt zahrnoval také výstavbu nového areálu leteckých pohonných hmot a zásobníků paliva a také rozšíření letištních pohybových ploch. Stavební náklady projektu byly ve výši 265 milionů korun.
“Realizace projektu zvyšuje bezpečnost letového provozu, umožňuje kvalitnější obsluhu letadel, kterých můžeme nyní denně přijímat více, a zvyšuje úroveň služeb pro letecké společnosti i cestující,” vyjmenoval přínosy projektu Jan Andrlík, ředitel společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s. (EBA). Radost ze zdařilého projektu neskrývá ani předseda představensta EBA a.s. Jiří Skalický. “Moderní zázemí technické obsluhy letadel a údržby letiště je dalším krokem ke zvýšení prestiže pardubického letiště, které patří páteřním letištím České republiky s mezinárodním statutem. Chci poděkovat všem členům představenstva i akcionářům, že si důležitost projektu uvědomili, že jej podporovali a věřili v něj. A doufám, že budou věřit i nadále, protože si nemůžeme dovolit usnout na vavřínech, ale musíme pracovat na dalším rozvoji,“ řekl Skalický s tím, že dalším klíčovým rozvojovým projektem by nyní mělo být vybudování nového terminálu Jana Kašpara.

Dodavatelem stavby byla společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. “Naše společnost na projektu pracovala od května loňského roku. Podařilo se nám dodržet časový harmonogram a stavbu předat včas. Jsem potěšen, že jsme se mohli podílet na modernizaci letiště a že jsme tak přispěli ke zvýšení atraktivnosti nejen Pardubic, ale celého regionu východních Čech,” řekl
Petr Pejcha, předseda představenstva společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.

Pardubické letiště je oblíbenou destinací především ruských leteckých společností, ale také charterových letů. Kromě pravidelných linek do Moskvy a nově do Petrohradu mohou cestující z Pardubic zamířit do Bulharska, Turecka, Řecka či na Mallorku. Letiště je také schopno výjimečně přijmout velká nákladní letadla, jako je např. letoun AN – 124 Ruslan.